Darmowa wysyłka już do 150zł

Wersje językowe
PYTANIA? NAPISZ DO NASZ!

kontakt@pimabelle.com

Bawełna organiczna - co to jest i czym się różni od bawełny tradycyjnej?
Bawełna organiczna - co to jest i czym się różni od bawełny tradycyjnej?

Bawełna organiczna – co to jest i czym się różni od bawełny tradycyjnej?

Bawełna jest jednym z najbardziej popularnych materiałów wykorzystywanych w w przemyśle odzieżowym. Plantatorzy chcąc zaspokajać coraz większy popyt na ten surowiec, stosują w swoich uprawach coraz więcej pestycydów, środków chemicznych, oraz środków owadobójczych, które minimalizują ich straty i pozwalają na zwiększenie produkcji. Substancje, które są przez nich stosowane jednak nie pozostają obojętne dla naszego organizmu i dla środowiska.

Bawełna organiczna jest pozyskiwana z upraw ekologicznych, dlatego też nazywana jest bawełna ekologiczną lub bio bawełną. Co to oznacza w praktyce? Oznacza to, że podczas uprawy nie są wykorzystywane żadne chemiczne środki ochrony roślin oraz stymulujące wzrost, a jedynie te pochodzenia naturalnego jak np obornik lub owady zwalczające szkodniki.
Bawełna rośnie zgodnie z naturą i człowiek w żaden sposób nie ingeruje w ten proces. Odchwaszczanie przeprowadza się zazwyczaj ręcznie. Dzięki temu bawełna jest o wiele czystsza a do jej mycia używane są łagodne naturalne środki, co poprawia jej jakość. Taka uprawa pomaga oszczędzić duże ilości wody, która przy uprawach konwencjonalnych zużywana jest w ogromnych ilościach. Zbiory dokonywane są tradycyjną ręczną metodą a pracownicy pracownicy pracujący na polu posiadają godziwe warunki pracy i płacy.

Jakie właściwości ma bawełna organiczna?


Dzięki grubości włókna oraz innym procesom obróbki tkaniny z bawełny organicznej są bardziej trwałe i nie tracą sprężystości.
Bio bawełna jest całkowicie przewiewna i naturalnie oddycha dzięki czemu chroni ciało przed przegrzaniem i wychłodzeniem.

Zalety bawełny organicznej:
- jest całkowicie bezpieczna dla skóry,
- jest odpowiednia dla alergików
- ekologiczny proces produkcji nie wpływa negatywnie na środowisko
- przy zborze bawełny ekologicznej zwraca się uwagę na etyczne traktowanie pracowników plantacji
- jest bardziej trwała od zwykłej bawełny ponieważ posiada wyższą jakość wykonania.

a jakie są jej wady?


Przede wszystkim cena. Z uwagi na sposób uprawy oraz zbioru bawełna organiczna jest droższa od bawełny uprawianej w sposób konwencjonalny. Niestety bio bawełna jest też trudniej dostępna i niewielu producentów ma w swojej ofercie certyfikowaną bawełnę organiczną.

Bawełna organiczna w Pimabelle.

 

Podążając za coraz większą świadomością oraz potrzebą otaczania się ekologicznymi produktami, w naszej kolekcji również pojawiają się produkty z bawełny organicznej. 

Najnowsze printy z serii Doodles są wykonane z najwyżej jakości bawełny organicznej. Co wyróżnia te produkty? wysoka jakość, wyjątkowy komfort użytkowania, oryginalny wygląd. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl